Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bełchatów

Podaj dłoń biednym dzieciom

21.05.2004, nieprzypisany

Od października 2003 r. Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Bełchatowie prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą wywodzącą się z biednych i patologicznych rodzin Bełchatowa. Rozpoczęliśmy od obserwacji środowiska, w którym żyjemy. Słuchaliśmy utyskiwań na biedę tych ludzi, którzy przychodzą do naszego Punktu Charytatywnego z odzieżą używaną. Początkowo myśleliśmy, iż pomogą paczki żywnościowe. Jednakże okazało się, że to za mało. Nawiązaliśmy kontakt z pobliskimi szkołami i szkolnymi pedagogami, odwiedziliśmy ośrodek Monaru i nawiązaliśmy kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Rezultatem naszych działań stał się program profilaktyczno-terapeutyczny „Podaj dłoń”. - mówi kierownik filii ChSCh w Bełchatowie Brygida Mamińska.

Na powyższy program składają się zajęcia dydaktyczne, korepetycje z różnych przedmiotów nauczania (języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego, angielskiego, geografii, fizyki). Do dyspozycji 25-30 osobowej grupy zgłosili się m.in. wolontariusze z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Bełchatowie. Są doświadczeni pedagodzy i studenci - ludzie wielkiego serca. Regularnie cztery razy w tygodniu spotykają się z tymi, którzy chcą korzystać z ich wiedzy i umiejętności. Od niedzieli do czwartku gościnne progi Domu Modlitwy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Bełchatowie goszczą tych, których niepowodzenia szkolne wprowadzają w stres i kompleksy. Oprócz korepetycji filia ChSCh organizuje spotkania dla młodzieży w poniedziałkowe popołudnia, aby młodzi ludzie mogli podyskutować o swoich sprawach. Chcemy im pokazać inny sposób życia, normalny świat bez przemocy i tego wszystkiego, czego doświadczyli w swoich rodzinach. Świat nowych wartości, nowych obrazów i nowych wyobrażeń, nowych perspektyw - mówi Brygida Mamińska. Na powyższy program Urząd Miasta Bełchatowa przyznał dotację w kwocie 6000 zł., a elektrownia „Bełchatów” 2000 zł (na organizację kolonii). Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie wzbogaciła Punkt Charytatywny z Odzieżą Używaną o nową pościel (kilkadziesiąt kompletów), poduszki z pierza, koce i odzież używaną.

W ramach powyższego programu w ostatnim tygodniu kwietnia 2004 roku odbyło się spotkanie palaczy z terapeutą Tomaszem Żelazko. W ciągu pięciu dni bełchatowianie mogli przychodzić na bezpłatny kurs odwykowy dla palaczy tytoniu. Natomiast w dniach 10, 11, 12 maja 2004 roku w Bełchatowie spotkały się osoby, które męczy stres czy depresja. Prowadzący seminarium Mirosław Karauda zanalizował przyczyny tych zjawisk, które atakują współczesnego człowieka. Ukazał również skuteczne drogi wyjścia. W czasie spotkań rozważano problemy współczesnej rodziny, patologie rodzinne i kryzysy małżeńskie. Spotkania te cieszyły się zainteresowaniem osób z różnych grup społecznych. Obydwie imprezy odbyły się w użyczonej przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Bełchatowie sali przy ulicy Czaplinieckiej 2.

Konto filii ChSCh w Bełchatowie:

Chrześcijańska Służba Charytatywna Filia w Bełchatowie

ul. Czapliniecka 2

97-400 Bełchatów

Nr konta: 19 1240 1994 1111 0010 3077 1744

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 157 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Bełchatów
ul. Czapliniecka 2
97-400 Bełchatów

Nr konta bankowego:
45 2030 0045 1110 0000 0283 5090

Kierownik: Brygida Mamińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 509 945 493

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij